Su Tesisat Kaçak Bulma

su kaçağı 442
0

Su tesisatında bir kaçak meydana geldiğinde bunun tespit edilmesi Ersoylar tesisat ile zor olmamaktadır. Kaçak, bir evde, iş yerinde meydana geldiğinde geniş çaplı bir kırım yapılmadan sorun çözülebilmektedir. Su tesisat kaçak bulma görüntüleme kamera aracılığıyla kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Görüntüleme kameraları teknolojisi geliştirilmeden önce geniş çaplı kırımlar yapılırken artık böyle bir sıkıntı yoktur. Bir yapının alt ya da yanlarından su sızıntısı meydana gelebilir. Bazı durumlarda su kaçağının olduğu net anlaşılır. Su muslukları kapalıdır fakat bağlı olunan su sayacı sürekli olarak çalışmaya devam eder. Bunun nedeni bilinmeyen bir yönden su sızıntısının oluşudur. Su sayacının sürekli çalıştığı kişi tarafından genellikle fark edilmez fakat bu durum faturalara mutlaka yansır. Ayrıca su sızıntısı durumunda bulunulan noktanın alt katında tavanda su sızıntısından ötürü kabarmalar meydana gelecektir. Su sızıntısı arttığında tavandan su damlamaları da görülür. Duvarlarda, nem, rutubet oluşumu ve artışı görülmeye başlanır. Bu durumda su kaçağının hangi zeminden kaynaklı olduğunun anlaşılması zorlaşabilir. Su kaçağı tespiti kullandığı yöntemler ile tam isabet sağlar. Uygun bir tespit yapılmadığı takdirde duvarlarda tadilatı zor olan hasarlar meydana gelebilmektedir. Bundan dolayı tespitin yapılması önemlidir.blank

Su Kaçak Tespit Fiyatları

Su kaçağının tespit edilme maliyeti, değişim gösterebilir. Bunun nedeni kullanılan malzemeler, malzemelerinin kalitesi ve yapılan işçiliktir. Su kaçağının tespit edilmesi aşamasında yıkımın gereksiz bir şekilde olmaması ve hızlı bir çözüm için kullanılan malzemeler, araçlar önemlidir. Su tesisatındaki kaçak tespit edildikten sonra yapılacak olan tadilat, işçinin kalitesiyle de doğru orantılıdır. Ortaya çıkartılan işçiliğin kalitesi önemlidir. Soğuk ve sıcak su kaçağı tamirlerinde kullanılan yöntemler farklılaşır ve bu durumda fiyatı etkileyebilir. Firmamız uygun bir fiyat aralığı sunmaktadır. Kaliteli hizmet sunmasının yanında verilen fiyatlar da uygun olmaktadır.

Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri

Su kaçağında koşullara göre farklı tespit yöntemleri kullanılır. Termal kamera yardımı ile sıcak su kaçaklarının tespiti gerçekleştirilir. Görüntüleme alınmak istenildiğinde boru kamerası tercih edilir. Alanı dinleme ihtiyacı hissedildiğinde alan dinlemesi manyetik cihaz yardımı ile yapılır. Ayrıca kırmadan u kaçağı tespiti için bulunulan yerde en fazla nem olan yer keşfedilerek işleme başlanabilir. Su kaçağının bulunması için özel geliştirilen cihazlar vardır. Bu cihaz sayesinde su kaçağı kolayca bulunur ve sadece sorunlu bölgede tadilat yapılır. Sorunun merkezinde yapılan tamir sayesinde mevcut yerde bir daha sorun oluşması beklenmez. Sorunun merkezinde yapılan bir tamir olduğu için yüksek bir maliyet istememektedir. Su kaçağının tespit edilmesi için geniş bir alan kırılmaz. Kamera veya başka bir ekipman yardımı ile tespit yapıldıktan sonra bölge detaylı bir inceleme altına alınır. İncelemenin ardından yapılması gereken müdahaleler gerçekleştirilir. Bazı durumlarda ufak kırma işlemleri uygulanır ve sorun kalıcı olarak ortadan kaldırılır.

Kaçak tamiri genel olarak iki yöntem ile gerçekleştirilir. İlk olarak zemine göre fayans ya da beton kırılır ve merkezdeki sorun halledilir. Bu kırım geniş bir alan oluşturarak maliyetli bir hal almaz. Kırılan alan genel olarak yaklaşık yirmi santimetre kadar olmaktadır.  Beton ve fayans kırma işlemi daha çok soğuk su kaçaklarında kullanılır. İkinci bir yöntem olarak kimyasal madde kullanımı söz konusudur. Kimyasal madde aracılığı ile zemin kırılır. Bu yöntem, sıcak su kaçaklarında daha çok tercih edilmektedir. Su kaçağı tespiti İstanbul yapıldıktan sonra gerçekleştirilen tamir işlemi bazen gürültülü olabilir fakat kullanılan yüksek teknoloji ile bu gürültü sadece dört dakika gibi kısa bir süre olmaktadır.

Bilgi Talep Edin!

Call Now ButtonŞİMDİ ARA