Su Tesisat Kaçakları – Kaçak Tespiti

Su Tesisat Kaçakları – Kaçak Tespiti

Evinizin su tesisatı her zaman sorunlar çıkarabilir, kimi zaman eski tesisat olduğu için kimi zamanda tesisatınızı yapan kişilerin pek becerkli olmadığıyla alakalıdır. Bu sebeple, Su Tesisat Kaçakları oluşabiliyor ve bu size oldukça büyük sorunlar doğurabiliyor. Bu sorunlar evinizde suyun akmasından tutun hafife alınmayacak su faturalarının gelmesine neden oluyor bu yüzden kaçak tespiti yaptırmalı ve su tesisat kaçağı onarımı işlemini gerçekleştirmelisiniz. Ekibimiz, bu işi en iyi şekilde ve robotlarla yaptığı için hiçbir yeri kırmadan dökmeden makinelerle işlem yapıyor ve sorununuza en kısa yoldan çözüm bularak kaçak tespiti yapıyor ve su tesisatınızı onarıyoruz.

İstanbul Su Tesisat Kaçakları Bulma Firması

Evde su kaçağı var ise birinci emareler duvarların alt kısımlarında boya kabarması çeşit biçimde meydana menfaat. su sızıntısı çoğaldığında alt katın tavanlarında sararma ve kabarma çeşit biçimde şikayetler alırsınız. su faturası yüksek ulaştığında evde su kaçağı olduğu anlaşılır. Evlerinizde ve işyerlerinizde su kaçağı tespiti gerçekleştirmek maksadıyla çeşitli yöntemler mevcuttur. gelişen teknoloji arızaların hızla bulunarak, onarılmasına imkan vermektedir. kimi kaçaklar gözle ayrım edilebilir. lakin kaçakların tek fazla gözle tespit edilememektedir. bu durumda birtakım teknolojik cihazlar kullanılmaktadır. küçük sızıntılar, rabıta noktalarında ve vanalarda gözle görülemeyen problemler oluşabilir. evlerinizde ve işyerlerinizde birkaç su tesisatı mevcuttur. bunlar, pak su tesisatı, atık su tesisatı ve doğalgaz tesisatıdır. bu tesisatlar da ayrı ayrı sorunlarla karşılaşılabilir. su kaçağı tespiti yapılarak, maddiyat zarara uğramadan onarılmalıdır. ustala. com’a ilan vererek bulduğunuz profesyoneller son teknoloji su kaçağı bulma yöntemlerini kullanarak sorunlarınızı kısa müddette çözecektir.

Bilgisayarlı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Su tesisat borularında kameralı cihazlar ile ortama getirilen tüm denetlemelere bilgisayarlı cihazla su kaçağı tespiti denir. su kaçağı bulma işlemlerinde kullanılan ani çok cihaz bulunmaktadır. bu cihazların her biri farklı su kaçaklarını bulmak maksadıyla kullanılır. Mesela iski’nin tesisat borularında mevcut su kaçağını aramak boru kamerası kullanmanız tek işe yaramaz. bunun yerine dinleme aleti yada termal kamera kullanılması daha doğrudur. Birçok profesyonel daha kapıdan içeri girmeden standardını gösterir. Telefonda anlatım edilen hizmetin kalitesi evinize gönderilmiş olduğu servis çalışanı ile çift değerdir. kolay su kaçaklarını her profesyonel tespit edebilir. Mühim olan tespit edilmesi engeller derecesi yüksek kaçakların yerini belirlemektir. Firmamız kendini işinde ispatlamamış çalışanı servise çıkarmaz. Su tesisat bölümünde çalışmış personel işe alındıktan sonrasında firmamızda tecrübeli profesyonellerin tarafında minimum 1 yıl eğitimini tamamlayıp servise gönderilir.

Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti işlemi bundan sonra eskiden olduğu şeklinde tahmini kırma yöntemi ile değil teknolojik açıdan ilerlemiş cihazlar ile yapılmaktadır. Kırmadan su kaçağı tespiti işlemlerini son teknoloji ilerlemiş kameralı cihazlarla yapmaktayız. su kaçaklarının oluşma sebepleri içerisinde birçok müessir bulunuyor. Tesisat borularının zaman içerisinde yıpranmasıyla tesisatın yanlış uygulanması da su kaçaklarının oluşmasına niçin olabilir. su kaçağı mevzusunda hizmet almak istediğinizde mutlaka kurumsal firmaları seçmeye özen gösterin. sebebi bu muamele ihtisas ve edinim gerektiren tek konudur. Firmamız su kaçağı bulma mevzusunda sektörde lider firmalardan biridir. bu konuda pro hizmet veriyor ve bu hizmetini de bölümünde bilirkişi takımı ile sürdürüyor. su kaçağı bulma işlemi teknolojik makineler yardımıyla yapılıyor. kısa müddette ilgili kaçak tespit edilerek onarım işlemine geçilebiliyor. takdim edilen tüm hizmet içerisinde ne olduğu güvence kapsamı içerisinde yer alıyor.

Su Tesisatında Kaçak Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Su kaçakları birinci dönemde kendini belli etmez. duvar içlerinde yer meydan tesisat içerisinde kaçak oluştuğunda biriken su duvar içlerinden akmaya başlar. şayet duvarınızın tek kısmında nemlenme var ise bu kaçağın yer aldığını gösterir. bu hale müdahale edilmez ise kaçak giderek büyür ve maddiyat sorunlara yol açabilir. Bu yüzden vaktinde yapılacak tespit ve müdahale işlemi fazlaca önemlidir. Su kaçaklarını anlamanın tek diğeri yolu ise tüm muslukları kapattığınızda su saatiniz dönüyor ise bu da kaçağın yer aldığını gösterir.

Su kaçağı belirtileri nelerdir?

Aşağıda yazdığımız ipuçlarıyla evinizde su kaçağı olup olmadığını rahatça anlayabilirsiniz. bu sayede erkenden müdahale ederek problemi çözebilirsiniz. Eğer; musluklar açık olmadığı şekilde su sayacınız sürekli dönüyorsa, kullandığınızdan daha fazla su faturası ödüyorsanız. Banyonuza tadilat yaptırdığınız şekilde alt katın tavanından su damlıyorsa, islak veya kuru zeminlerde yüzeye sürekli su çıkıyorsa, duvarlarda rutubet ve ıslanma oluyorsa, seramiklerin içerisinde mevcut derzler renk değiştirmeye başladıysa dairenizde su kaçağı ortama gelebilir. Su kaçağının erken anda tespiti, probleminin büyümeden çözülmesi maksadıyla önemlidir.

Su kaçağı tespiti nasıl yapılır?

Su kaçağı tespiti tavan kabarması, su sızıntısı şeklinde şikayetler sebebiyle evde rahatlıkla yapılabilir. dairenin fena kokması duvarlarda oluşan nemlilik ve küflenme evde su kaçağı tespitinin diğeri belirtileridir. lakin noktasal su kaçağı tespiti maksadıyla ustalaşmış firmalardan muavin alınmalıdır. Geçmiş yıllarda su kaçağı tespiti maksadıyla fayansların kırılması gerekmekteydi ve su kaçağı bulunana kadar kırma işlemi devam ederdi. şimdilerde bundan sonra kırmadan su kaçağı tespiti gerçekleştirmek mümkündür.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara