Su tesisat sorunları

su kaçağı arama
0

Su insan yaşamında çok önemli bir yere sahip olan bir gereksinimdir. Su en başta temizlik olmak üzere birçok yerde kullanılan temel ihtiyaçlardan biridir. Sağlıklı bir şekilde yaşamın devam ettirilmesi açısından olmazsa olmaz bir gereçtir. Kullanılabilecek olan suyun yaşadığımız yapılara borular yardımı ile getirilmesi işlemini su tesisatı sağlar. Ancak bilinçsiz bir şekilde döşenmiş olan su tesisatları mutlaka sorun çıkarmaktadır. Su tesisat sorunları yaşamamak için yapılması gerekli olan en birinci şey su tesisatını işi bilen bir uzmana teslim etmektir. Gelişigüzel ve bilinçsiz eller tarafından yapılan su tesisatları ilerde sorunlar çıkarmaktadır. Su tesisat sorunları suyun kullanıma getirilmesi içinde çıkabileceği gibi kullanılmış olan suyun geri gönderilmesinde de çıkabilmektedir.

Su tesisat sorunları kimi durumlar da acil müdahale gerektiren problemler çıkarmaktadır. İşte böyle durumlarda uzman ekibimiz günün her saati size hizmet verebilmektedir. Suyun akışını kontrol eden musluklarda çıkan sorunlar dolayısıyla suyun akışı kesilemediğinde gider mutlaka tıkanır. Akan su birikerek taşmasına neden olur. Bu sorunların yaşanmaması için böyle bir durumda mutlaka ekibimizden anında yardım almak gerekmektedir. Su tesisat sorunları yalnızca bununla sınırlı kalmayıp kimi durumlar da tuvaletlerde bile sıkıntı çıkarabilmektedir. Böyle sorunlara anında müdahale edilmesi gerekmektedir. Aksi takdir de sorunlar daha fazla maliyet ve uğraş gerektiren bir hale dönüşecektir. Bu hale dönüşmeden önce sorun daha büyümeden müdahale edilmesi gerekir. Su tesisatında bir sorun çıktığında da sorunun önlenmesinin yanında bu sorunun neden çıktığının da araştırılması gerekmektedir. Su tesisat sorununun neden kaynaklandığı anlaşıldığı durumda bu durumun önüne geçilerek sorunun tekrarlanmasının önüne geçilmiş olacaktır.

Başarı ile döşenmiş olan bir su tesisatının ortalama kullanım süresi on yıldır. Bu süre zarfında iyi döşenmiş bir su tesisatı ciddi sorunlar vermeyecektir. Ancak on yıldan sonra kullanımdan kaynaklanan eskimeye bağlı olarak bazı su tesisat sorunları yaşanabilmektedir. Bu sorunlar için de su tesisatı için gerekli olan malzemelerin bir kısmının değiştirilmesi gerekmektedir. Bu malzemeler genellikle kullanımdan kaynaklanan kireçlenme ile artık eski randımanını vermemektedir. Bu yüzden piyasa da ucuza bulunabilecek bu malzemeler belli bir süre sonunda mutlaka değiştirilmelidir. Su tesisat işini daha az maliyete çıkarabilmek için bu konuda bilgisi olmayan kişilere su tesisatı yaptırıldığında çok kısa zamanda sorunlar çıkacaktır. Bu yüzden su tesisatı hem döşenirken hem de herhangi bir sorun çıkardığı durumda mutlaka bilinçli kişilerce müdahalesi gerekmektedir.

3 Yorum(lar)

  • blank
   Yılmaz

   Fayansların arasından bile su hissettiğimiz için çağırdık. Fiyatları ve gelen kişiler iyiydi. Pandemiden dolayı da gerekli özeni gösterdiler. Ben her açıdan memnunum. Petek için de arayacağım.

  • blank
   Firuze

   10yılda 3 ev değiştirdim hepsinde tesisat sorunu yaşadım. Ama bu sorunlar tesisatçı kaynaklı da olabiliyor. Burası 3.evi tamir eden yer oldu. Umarım tekrar sorun çıkmaz. Çünkü ev içi halledilmesi gereken bir sürü sorun var.

  • blank
   Kürşat

   Tesisat sorunlarının tek nedeni kalitesiz borular kullanmak ve dar boru kullanmak. Onun değişileceği biline biline yeni binaya bile kalitesiz ürünler koyuyorlar. Eski evimde sizden yardım aldım umarım yeni için de sorunu çözebiliriz.

Bilgi Talep Edin!

Call Now ButtonŞİMDİ ARA