Su Tesisatı Kaçak Bulma

Su Tesisatı Kaçak Bulma
İçeriği Puanla

Su Tesisatı Kaçak Bulma su kaçağının birden fazlanedeni olabilir. Yanlış döşenmiş bir tesisat, kalitesiz malzemelerin kullanılması, tesisatçının boruları döşerken zarar verip kırması yada çatlatması benzer biçimde. Depremle yada küçük şiddetli artçı sarsıntılar da tesisata zarar verip, su sızıntılarına meydan verebilir. Eski bir binada oturuyorsanız şayet su kaçağının nedeni bozulma olan tesisat borularıdır.

Su Tesisatı Kaçak Bulma

Evinizin su kaçağı olan bölgesinde rutubet, rutubet, küflenme olur. Artı olarak da sıva ve boyalarda dökülme ve yumuşama meydana gelir. Su kaçakları onarılmadığı taktirde en küçük bir depremde binanızın rutubetli ve küflenmiş yerleri ilk ilkin yıkılan yerlerdir. Bilgilendirme amaçlı şunu söyleyebiliriz; Yeni bir bina yaptırıyorsanız şayet mutlaka demir borular kullanmayın.

Su Tesisatı Kaçak Bulma

Demir borular vakit içinde oldukça fazla bozulma olmaktadır. Bu deformasyonun önüne geçmek için PVC borulardan kullanmanızı öneri ederiz. Evde su kaçağından kuşku ediyorsanız, ilk ilkin faturanıza bakmalısınız. Faturanız büyük rakamlar halinde gelebilir. Kendi evinizde yada alt komşunun tavanında su damlaları oluşabilir. Bu damlalar devamlı ise pak su tesisatında kaçak vardır. Bunun yanında tavanda yada duvarda dökülmeler ve küflenme meydana gelir. Su damlaları bazen akıyorsa atık su tesisatında kaçak vardır.

Su Tesisatı Kaçak Bulma İstanbul

Çünkü, atık su tesisatı dediğimiz yerler tuvalet, banyo ve mutfak benzer biçimde yerlerdir. Buraların kullanması esnasında su akmaya adım atar, kullanılmadığında da su durur. Buralarda oluşan kaçaklar etrafa fena bir koku yayar, duvarlarda sararma, kararma kaynaklanır ve fena bir görüntüdür. Su sayacınıza bakarak da su kaçak tespiti yapabilirsiniz.

Bütün vanaları kapattığınızda su sayacınız hala çalışıyorsa belki sayaçta arıza olabilir, bunun için İSKİ’den yardım isteyin. Eğer arıza yoksa mutlaka kaçak vardır ve bu size faturada yansır. Kombi suyundan da anlayabilirsiniz. Eğer kombinin suyu azalıyorsa, kalorifer tesisatında su kaçağı olabilir ve bu kaçak duvarlarınıza dökülmeler ve kararmalar olarak kendini belli eder.

Evimizin su tesisatı, özenle döşenmiş olmalı ve sıkıntı riskini minimumda tutmalıdır. Bunun için hemen hemen evinizin inşaatında dikkatli olmanız gerek fakat aslına bakarsanız hazır inşa edilmiş bir evde yaşıyorsanız yapabileceğiniz fazlaca bir şey yok. Yaşamanız olası olan pek fazlaca sorunda su tesisatçısı ihtiyacınız olacaktır. Örneğin, klozet, musluk benzer biçimde kullanım alanlarının arızalarının giderilmesi, su tesisatı borularındaki sorunların çözümü ve tıkanıklıkların açılması benzer biçimde mevzularda su tesisatçısı çağırmak zorunda kalırsınız.

Su tesisatçısının genel hatlarıyla yapmış olduğu işlerden bahsedecek olursak ise binaların sıhhi tesisat tatbik planının çizilmesi, çizilen plan için lüzumlu malzemelerin ve elemanın temin edilmesini sağlar. Çoğu vakit fazladan eleman ihtiyacı doğmaktadır ve bu tip işler bireysel olarak halledilebilecek özellikte değildir. Kesinlikle bir su tesisatçısı ile beraber çalışmalı ve ustalaşmış hizmet almalısınız.

Kameralı Su Tesisat Tamiri

Kameralı Su Tesisat Tamiri

Ayrıca sıhhi tesisatın kontrolü, bakımı ve onarımı da yeniden su tesisatçısı için iş kapsamındadır. Gazın şebeke hattından binalara çelik ve polieliten borular ile dağıtılması ve bunun için hazırlanan doğalgaz tesisatının tesis edilmesi, lüzumlu testlerin yapılıp işlemlerin yürütülmesi benzer biçimde işlemler de su tesisatçısının yapmış olduğu ve yürüttüğü işlerdir.

Görüyoruz ki pek fazlaca alanda su tesisatçısına gereksinim duyuyoruz. Ancak sorunların daha da büyümemesi için tesisatçı seçimine fazlaca dikkat etmek gerekiyor. Profesyonel olmayan, hemen hemen çömez bulunmasına rağmen iş oluşturmaya çalışan kişiler sizin için problemi daha da büyük hale getirebilir. Tıkanıklıkların çözümünde evinizi kirli suyun basmasına sebep olur, zemini kırıp dökmenize sebep olabilir veya doğalgaz işlemlerinde periyodu gereksizce uzatabilir.

Su Tesisatı Kaçak Bulma Fiyatları

Bu ve benzeri daha pek fazlaca sıkıntı ile karşılaşmamak için yapmanız ihtiyaç duyulan ise doğru su tesisatçısı ile beraber çalışmak. Ersoylar Tesisat Frekans Dinleme Kulaklığı; Temiz su borularında su kaçağı tespiti emek harcaması akustik frekans algılayıcı dinleme aleti kullanmaktayız. Duvarlarda yada tavanlarda ıslaklığa sebep olan pak su tesisatı kaçakları uzun zaman tespit edilmediğinde yapıya zarar verebilmektedir. Dinleme cihazıyla nokta atışı tespitler yaparız ve böylelikle ancak arızanın olduğu yer kırılmış olur lüzumsuz harcamalar ödemek zorunda kalmazsınız.

Pimaş / Boru Görüntüleme Kamerası; Pis su borularının içine gönderdiğimiz endoskopik kamera ile kırık, çatlak, conta sıyırmasından ötürü olup biten sızıntılar, ustalarımız tarafınca görüntülenmekte ve tespit edilmektedir. Su kaçağı problemleri haricinde borunun içindeki öteki problemleri belirlemek için lüzumlu su kaçağı bulma cihazıdır.

Termal Kamera; Termal sıcaklık algılayıcı kameralar, su kaçağını tespit etmeden öte destek cihazlar olarak nitelendirilir. Özellikle sıcak su tesisatı borusunun geçmiş olduğu bölgeleri görüntülemede ve yerden ısıtma tesisatında parke olmayan bölgelerde su kaçağını belirlemek için kullanılır.

Tavanlarınızda gördüğünüz ıslaklıklar üst katın tesisatındaki kaçağın habercisi olabilir. Tavanda geniş bir alana yayılan ıslaklık varsa komşunuzla iletişime geçmeli ve daha çok sızıntının etrafa yayılmasını engellemek için su vanasını kapatmasını isteyin. Su vanası kapatıldıktan sonrasında firmamızla irtibata geçerek kırmadan su kaçağı hizmeti hizmeti istek edin.

Su Tesisatı Kaçak Bulma Ersoylar Tesisat

Kırmadan Tıkalı Boru Açma

Su kaçağı tespiti yapmanın ilk şartı deneyim ve personel kalitesidir. Su tesisat borularının yeni olması mesken sahiplerinin düşmüş olduğu en büyük yanılgıdır. Her ne kadar kaliteli boru kullanılmış olsa da tesisatı döşeyen ustanın kalitesi arızaların oluşmasında en mühim etkendir. Tadilat döneminde müsait fiyata işçilik yaptırmak müşteriye maddi hiç bir şey kazandırmayacağı açıktır.

Bir konutun borularında sızıntıyı sadece usta kalitesi ile arttırabilirsiniz. Elbette araç-gereç kalitesi payı ne kadar yüksek ise boruların dayanma süresi bir o denli daha uzayacaktır. Usta ve boruların kalitesinden eminseniz su kaçağı sorunu dairenizde yaşamazsınız.Evde su kaçağı var ise ilk emareler duvarların alt kısımlarında boya kabarması gibi ortaya çıkar. Su sızıntısı çoğaldığında alt katın tavanlarında sararma ve kabarma gibi şikayetler alırsınız. Su faturası yüksek vardığında evde su kaçağı olduğu anlaşılır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara