Tavandan Gelen Su Sızıntısını Bulma

cevizli
0

Tecrübeli olarak yapılan çalışmalarımız içerisinde en kısa sürede çözüm bulmak da firmamızın profesyonelliğinde kaynaklanmaktadır. Aynı profesyonellikle elde edilen cihaz kullanımları ile de müşteri memnuniyeti en üst seviyede karşılanmaktadır. Eğitimli olarak bulunan alanında usta çalışanlar ile tüm su sızıntısı işleri ve tıkanıkları en kısa süre içerisinde giderilmektedir.  Gün içerisinde yapılan çalışmalar ile su sızıntısı tespiti yapılarak onarımı da sağlanmaktadır. Bunun için ilk olarak su sızıntısı belirtilerini gözden geçirmek gerekmektedir. Ev ya da ofislerde ortaya çıkan su sızıntısı belirtilerinde de;

 • Tüm vanaların kapalı olmasına rağmen su saatinin çalışmasıblank
 • Su faturalarının giderek sebepsiz olarak yükselmesi
 • Tavanda ya da su tesisatının geçtiği yerlerde nemli ve küflenmiş görüntü oluşması bu durum katlı evlerde daha çok görülmektedir.
 • Sızıntının olduğu yer de rutubet kokusunun yoğun olarak gelmesi şeklinde belirtiler bulunmaktadır.

Su sızıntısının belirtilerine bakıldıktan sonra önlem alınmaması halinde ev ya da ofisler daha büyük tesisat sorunları da ortaya çıkabilmektedir. Bu durum en başta su faturalarının artması ile maddi soruna dönüşmektedir.

Su Sızıntısının Çeşitleri

Birçok sızıntı bulma ve onarma çeşitlerine karşılık iki tip su sızıntısının oluşumu görülmektedir. Bu durum eski yapılarda demir boru su sızıntısı tespiti şeklinde olurken yeni yapılarda da plastik boru kullanımı şeklinde devam etmektedir. Uzun yıllardan beri demir boru maliyet ve dayanıklılık açısından kullanışlı olmadığı için demir kullanımı kaldırılmıştır. Fakat hala eski yapıların bulunması ile demir boru su sızıntısı tespiti de firmamız tarafından hızlı bir şekilde profesyonel cihazlar ile sağlanabilmektedir.

Akustik cihazların ya da kameralı olarak tüm profesyonel cihazlar firmamızda mevcut olmaktadır. Güvenli olarak yapılan dinleme cihazları ile su sızıntısı yapan yer nokta atışı olarak bulunabilmektedir. Böylece ev ya da ofislerde tek fayans veya küçük bir bölge üzerinden su sızıntısı onarımı yapılabilmektedir. Aynı gün içerisinde tespit edilen su sızıntısı ve onarımı ile ev sahipleri uzun süreli inşaatlardan da kurtulmaktadır.

Yapılan su sızıntısı onarımının ardından çimento kullanımı ile açılan küçük bölge firma çalışanlarımı tarafından titizlikle kapatılmaktadır. Böylece ekstra tadilat ya da onarım işlemleri kalmamaktadır. profesyonel su sızıntısı tespiti yapılan tüm cihazların hızlı bir şekilde kullanımı için özel eğitim almak gerekmektedir. Firmamızca bu durum tüm çalışanlara sağlanmaktadır.

Giderlerde Oluşan Tıkanıklara Kolay Çözüm Yöntemleri

Tuvalet, mutfak ve banyo giderlerine kaçak büyük cisimler tıkanıklığa neden olabilmektedir. Bu alanda kullanılan pimaş boruları da bu gibi durumlarda daha çabuk tıkanma eylemi göstermektedir. Tıkanıklığın olması ile rahatsız edici kokuların da olması mümkündür. Bu yüzden de en kısa süre içerisinde tıkanık açma konusunda uzman kişiler ile iletişim kurmanız gerekmektedir. Firmamız bu konuda profesyonel cihazlar ile tıkanıklığı gidermektedir.

Termal kameralar ile tüm giderlerde oluşan tıkanıklar tespit edilmektedir. Kısa süre içerisinde tespiti yapılan tıkanıklık tekrar termal kameralar ile tıkanıklık giderilmektedir. Böylece termal kamera ile su kaçağı tespiti de hızlı bir şekilde sağlanabilmektedir. Aynı hızda da hem su kaçağı hem de su tıkanıklığı giderilebilmektedir. Tıkanıklığın giderilmesi ile kişilerin rahatlıkla sorunlarının çözülmesi de firmamız tarafından kolay bir şekilde sağlanabilmektedir. Giderilen su tıkanıklıkları ve sızıntılar daha önceden ortay çıkan rutubet kokusunu da almaktadır. Koku ve rutubetin olmasının nedeni sızıntıdan kaynaklı duvarların içinde su birikintisinin olmasıdır. Hatta duvarda bulunan nemli ya da ıslak görüntü de su sızıntısının en belirgin olan belirtileri arasında yer almaktadır.  Sızıntının giderilmesi ile bu durum da kısa süre içerisinde ortadan kalkmaktadır.

3 Yorum(lar)

  • blank
   Murat Paşa

   su sızıntısı kısa sürede giderildi çok memnun kaldık

  • blank
   Sevcan İkili

   yaptıgı işçilik olsun çok memnunn kaldık kendilerine teşekkür ederiz

  • blank
   Ali Mumu

   Yaptıgı işten cok memnun kaldım son derece titizlikle sızıntı giderildi kendilerinie yaptıgı iş için teşekkür ederiz

Bilgi Talep Edin!

Call Now ButtonŞİMDİ ARA