Tavandan Su Sızıyor

Tavandan Su Sızıyor

Sadece yağmurlu havalarda çatıdan su sızıntısı oluyorsa, çatıdan su sızmasını önlemek için çatı izolasyonu yapmanız gerekir. Membran hem sıcaklık yalıtımı aynı zamanda yalıtım yerine geçen bir malzemedir. Uzun ömürlü olduğundan tercih edilen bir araç-gereç olmalıdır.Tavandan gelen su sarımsı bir renkteyse ve koku var ise üst kat komşunun giderlerinde bir sıkıntı olduğu anlamına gelmektedir. Banyo yada tuvaletinin fayans aralarından üst kattan gelen bir sızıntısı var ise fayans aralarındaki derz dolgu iyi yapılmadığına işarettir. Tuz ruhu şeklinde kimyasalları kullanmak derz dolguyu zaman içinde tahrip eder ve fayans arasına su girmesine niçin olmaktadır.

Bodrum katında oturanlar sızıntı durumunu yaşıyorsa, bunun deposu duvarın öteki tarafında bulunan toprak olarak bilinmektedir.Eğer üstünüzde bir kat daha var ise, komşunuza tavandan su aktığını bildiriniz. Tavandan su damlaması sürekli mı yoksa belli aralıklarla mı olduğu test ediniz. Sadece geceleri damlayan bir sızıntı ise pak su tesisatında kılcal bir çatlak olduğu söylenmektedir.Aşırı yağmur ve fırtına kararı çatıda hasar oluşmaktadır. Kiremit, tuğla ve benzeri malzemeler çatlamış olabilir. Bu şeklinde durumlarda kabarmış tavan ile yüz yüze gelebilirsiniz. Su akan tavana karşı yapmanız ihtiyaç duyulan şekilleri sizler için haberimizin muhteviyatında paylaşıyoruz. Suyun tavandan akması iyi mi engellenir? Tavandan su akmaya başladı ne yapmalıyım? şeklinde soruların yanıtları için haberimizin içeriğine göz atınız.

Su Kaçıran Yeri Makine İle Bulan Tesisatçı

Su Sızıntılarına Nasıl Önlem Alınır ?

Tavandan su akması niteliğinde evinizin hangi odasında sorun olduğu gözlemlenir. Üst kat dairenin tesisatında olup biten hasarlar kararı alt katın tavanına su verdiği görülür. Tavanlarda kabarma, ıslaklık ve nemlenme görülüyorsa bu durumda tesisattan kaçak olduğu anlaşılabilmektedir. Tuvalet ve banyo haricinde oturma odasında yada salonda olup biten arızalarda sıklıkla pak su kaçağına rastlanılır. Eğer wc ve banyo tavanınızda ıslaklık, pis su görüyorsanız; bu durumda fayans arasından yada kirli su tesisatından akıntı olduğu kanaatine varılabilir.Üst kat dairenin teras yada balkonundan su sızmasına niçin olabilecek birden fazla sebep vardır. Kombi balkon kısmındaysa pak su tesisatındaki herhangi patlak alt katın tavanlarına yada duvarlarına isabet edebilir. Su tesisatında olup biten hasarların tespitinde eskiden kırma dökme işlemleri uygulanırdı sadece günümüzde bu biçim ilkel çözümler geride kalmıştır. Balkon giderinde olup biten kırık,çatlak yada conta sıyırması şeklinde nedenler dijital kamerayla görüntülenir ve yöresel tespiti sağlanır. Tufan Tesisat, kırmadan su kaçağı bulma servisi komşunuzun tavanından akan sular için kati çözümler sunmaktadır. Bizimle iletişime geçin ve tavandan su akması sorunlarına müessir çözümler sunalım.Tavandan su akıyorsa, evin hangi bölümünün tavanından aktığına bakılır. Banyo ve wc haricinde evin herhangi bir odasında akıyorsa üst komşunuzun su tesisatında kaçak olabilir. Banyo ve tuvaletin tavanından su akıyorsa, tekrar üst kat komşunuzun banyo fayans arasından su sızıntısı olduğundan suyu alt katın tavanından damlatıyor olabilir. Banyoda bulunan su tesisatından da sızıntı olabilir. Üst komşunuzun tesisatında olan bu sıkıntı ancak tavandan su akması olarak kendini göstermez. Bazen duvardan su akıyor da olabilir.İlk yapmanız gereken, üst kat komşunuzu konum hakkındaki bilgilendirin. Tavandan su damlaması sürekli mı yoksa belli aralıklarla mı olduğu test edilir. Devamlı akıyorsa yüksek olasılık üst kat komşunuzun pak su hattında bir çatlak vardır. Bu durumda ustalaşmış bir firmadan yardımcı almalısınız. Kendi çabalarınızla bu problemi çözemezsiniz. Sadece geceleri akıyorsa, tekrar pak su tesisatında bulunan kılcal bir çatlak olabilir ve ancak gece şebeke su basıncı yükseldiği için, çatlaktan su akıyordur. Bu durumda tekrar firmamızı arayıp yardımcı alabilirsiniz.

Akustik dinleme cihazları ile su sızıntılarını kırmadan tespit ediyoruz. Tavandan gelen su sarımsı bir renkteyse (zaman zaman koku da yapabilir) tekrar üst kat komşunuzun masraf hattında bir sıkıntı olduğu anlamına gelebilir. Firmamız gerekirse  borusunun içini kamera ile test ederek sorununuzun kaynağını bulabilir. Komşunuzun banyosunun ve ya tuvaletinin fayans aralarından su sızıntısı da olabilir. Fayans aralarındaki derz dolgu iyi yapılmamış olabilir. Tuz ruhu şeklinde kimyasalları kullanmak derz dolguyu zaman içinde tahrip eder ve fayans arasına su girmesine niçin olur. Komşunuz fayansların arasını tekrar derz dolgu yapmalıdır. Bodrum katta oturuyorsanız ve duvardan su sızması laf konusuysa, duvarın öteki tarafında bulunan topraktan kaynaklanabilir. Eğer dış duvarlara su yalıtımı yapılmamışsa, topraktaki su duvarlardan su sızmasına niçin oluyordur.Suyun Tavandan Akması Nasıl Engellenir? Evinizin tavanından su akıyorsa yapabileceğiniz birtakım çözümler bulunmaktadır. Üst kat komşunuza haber verip, dairesinin ana su vanasını kapatmasını söyleyin. Ana vanayı kapattıktan sonrasında tavandan su sızıntısı durduysa, su tesisatında çatlak yada kırık olduğu netleşmiş olur. Bu durumda firmamızı arayarak yardım isteyebilirsiniz. Ana su vanasını kapatmasına karşın tavandan su damlaması devam ediyorsa, komşunuzun banyo fayans arasından su sızıntısı oluyordur. Fayans arasından meydana gelen su sızıntısını engellemek için fayans arasına yeniden derz dolgu yapılırsa bu sorununuz çözüme kavuşmuş olur. Eğer tavandaki su sızıntısı belli aralıklarla devam ediyorsa (zaman zaman sarımtırak bir renkte de olabilir) komşunuzunhattında su sızıntısı laf mevzusu olabilir. Bu durumda komşunuzdan  hattını bir müddet kullanmamasını isteyiniz. hattındaki sorununuzun çözümü için firmamızı arayabilirsiniz. Saydığımız yöntemler, tavandan su akmasının sebeplerinden olabilir. Kesin bir kanıya varmak için firmamızdan yardımcı almalısınız. İşinde uzman olan ekiplerimiz sorununuzun kaynağını tespit edip sizi bilgilendirebilir.

Evde Su Sızıntısını Giderme 

Çatıdan Su Sızması Nasıl Önlenir? Dam akması iyi mi önlenir? Çatı akması iyi mi önlenir? Çatı akmasına çözüm isteyen fazlaca sayıda telefon alıyoruz. Bu mevzu hakkındaki bir bilgilendirme yazısı yazmanının doğru olacağına karar verdik. Çatıdan sızan su, güneşli havalarda da laf konusuysa bir yerde su kaçağı olabilir. Bu durumda vakit kaybetmeden firmamızdan yardımcı almak için bizi arayabilirsiniz. Eğer ancak yağmurlu havalarda çatıdan su sızıntısı oluyorsa, çatıdan su sızmasını önlemek için çatı izolasyonu yapmanız gerekir. Eskiden çatı zeminine zift dökülerek bu muamele yapılırdı. Öncelikle tenekelerde satılan zift ısıtılırdı akışkan olması için, sonrasında çatı zemini iyice süpürülürdü toz kalmaması için. Zift, zemine dökülüp iyice dağıtılırdı. Tabi bu hal çaresi fazlaca zahmetli ve kısa ömürlü olurdu. Bugün en fazlaca kullanılan yöntemlerden biri membran. Membran hem sıcaklık yalıtımı bununla beraber yalıtım yerine geçen bir malzemedir. Halı şeklinde zemine serilerek döşenir. Uzun ömürlü olduğundan tercih edilen bu malzemeyi çatı izolasyonu için kullanabilirsiniz. Dam akması iyi mi önlenir? Sorununuza bu biçimde çözüm bulmuş olursunuz.Terastan Su Sızması Nasıl Önlenir? Terastan su akmasının birden fazla sebebi olabilir. Sorunun kaynağını saptamak fazlaca önemlidir. Sorun su tesisatından mı?  hattından mı? Yoksa çatı izolasyonundan mı? Tespit edilmesi gerekir. Bazen yağmur giderinden bile kaynaklanabilir. Firmamızı arayarak bu mevzuda bizlerden yardımcı alabilirsiniz. Gelip terastaki su tesisatınızı akustik dinleme aleti ile dinleyelim. Sorun su tesisatında ise hiç bir yere zarar vermeden problemi tespit edelim. Terastan akan suyun sebebi  hattı da olabilir. Eğerhattındaysa kameralı görüntüleme aleti ile pimaş borusunun içerisine bakıyoruz problemi tespit edip, rapor halinde size sunuyoruz. Bazen yağmur giderlerinde de tıkanıklık olabilir. Bu tıkanıklık sebebi ile su yağmurluktan akmaz ve taşma yapar. Bu durumda yağmurluğun tıkanıklığının açılması gereklidir. Terasta bulunan fayansların arasından da su sızıntısı laf mevzusu olabilir. Fayanslar yapılırken, kullanılan derz dolgu kalitesiz olabilir yahut tuz ruhu şeklinde kimyasallar zamanlar derz dolguyu tahrip eder. Bu durumda tekrar derz dolgu yapılmalıdır.Alt kata su akıyorsa, suyun akmış olduğu bölge belirlenmelidir. Banyodan mı yoksa herhangi bir odadan mı alt kata su akıyor Evin herhangi bir odasında tavandan su akıyorsa, sizin kalorifer tesisatınızda su kaçağı olabilir. Alt katın mutfak tavanında su akıyorsa, mutfakta pak su borusu, kirli su borusu ve kalorifer borusu bulunur, bunların herhangi birinden ötürü alt kata su akıyor Banyodan aşağıya su sızıyorsa tüm döşem boruları banyodan geçer. Bunların herhangi birinden kaynaklanıyor olabilir.

Bunun haricinde banyonun fayanslarının arasındaki derz dolgudan da alt kata su sızıyor Siz banyonuzun fayanslarını yıkarken kuvvetli temizlik malzemeleri kullanıyorsanız, kullandığınız kimyasal zaman içinde derz dolguya zarar verir ve fayansların üzerindeki su, fayans dibine sızmaya başlar. Aynı biçimde wc tavanından su akıyorsa tuvaletteki fayanslardan da kaynaklanabilir. Tuvaletteki fayansların temizlenmesi için kullanılan temizlik malzemeleri fayans aralarındaki derz dolguya zarar verebilir.Banyodan aşağıya su sızıyorsa, ilk ilkin fayansların derz dolguları test edilir. Derz dolgularda incelme yahut tahrip var ise tekrar derz dolgu yapılmalıdır. Aynı konum wc alt kata su damlatıyorsa da geçerlidir. Tuvaletin fayansları test edilir gerekirse tekrar derz dolgu yapılır ve birkaç gün beklenir. Eğer wc tavanından su akması azalmışsa sıkıntı çözülür. Tavandan su akmasının bir öteki sebebi ise içme suyu tesisatında su kaçağı olabilmesidir. Bunun için dairenin ana vanası kapatılmalıdır. Vana kapatıldıktan sonrasında tavandan su sızması azalırsa, vanayı açmadan firmamızı arayabilirsiniz. Bir öteki sıkıntı, kirli su tesisatında su kaçağı olabilir. Pis su tesisatında su kaçağı olduğunda, siz tuvaleti yada lavaboyu kullandıkça tavandan su akması Bu durumda, wc ve lavaboyu kullanmadan ustalaşmış bir firmadan yardım isteyin. Kalorifer borularından ötürü da alt kata su akıyor Sonuçta, kalorifer borularının da içerisinden su geçiyor ve su kaçağı meydana gelebilir. Alt katın tavanından su akıyorsa, sizin dairede değil de yan dairede de sıkıntı olabilir. Bunun belirlenmesi için firmamızdan yardım isteyebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara