Tıkalı Klozet Nasıl Açılır

Tıkalı Klozet Nasıl Açılır
İçeriği Puanla

Tıkalı Klozet Nasıl Açılır Klozetler, ev ve iş yerlerinde en oldukça kullanılan mekanlardır Klozetler öteki wc tiplerine nazaran daha konforlu bir seçenek olduğundan sık sık tercih edilmektedir. Günümüzde alaturka tuvaletlere nazaran klozet kullanması daha fazladır. Tabi ki wc tıkanması sıklıkla borunun içerisine giren yabancı bir cisimden kaynaklanır. Borunun içerisine kaçan yabancı cisim, sizin dairenizde olabileceği benzer biçimde üst katlarda wcye atılan yabancı cisimlerin sizin tuvaletin tıkamasına de sebep olacağını bilmeniz gerekir.

Özellikle yeni yapılma yerleşim yerlerinde alaturka tuvaletlerin yerini klozetler almış durumdadır. Buna bağlı olarak klozet tıkanıklığı problemi artmaktadır. Klozetin kişiler tarafınca bu denli fazla kullanılması sık sık tıkanıklık sıkıntı yaşanmasına sebep olmaktadır. Ancak klozet tıkanması iyi mi açılır sorusunun cevabından ilkin klozetleriin niçin tıkandığının nedenlerini açılmak gerekmektedir. Tuz ruhu ile tıkanmış klozet iyi mi açılır sorusunu cevaplamadan ilkin bilmeniz ihtiyaç duyulan mühim bir ayrıntılar bulunmaktadır.

Tıkalı Klozet Nasıl Açılır

Tıkalı Klozet Nasıl Açılır

Tıkalı Klozet Nasıl Açılır

Tuz ruhunu klozet deliğine dökersiniz. Ancak klozetin arasında asla su olmaması klozet tıkanıklığı açma emek vermesi için daha iyi netice elde edilmesini sağlar. Tuvalet tıkanıklığı, asla beklenmedik anlarda karşılaşabilir. Neyse ki bir kaç yöntemle wc tıkanıklığını kendiniz açabilirsiniz. Bazı tıkanıklıklar ev yapımı malzemelerle açılabilmektedir. Bu zaman zaman bir elektrikli süpürge, bazende doğru bir pompa yardımıyla sıkıntı çözülür. Tıkanık sorunları derin ve ulaşılamaz noktalarda ise, ustalaşmış yardım almalısınız.

Aksi takdirde kendiniz açmayı denediğiniz tıkanıklık oluşumunu ileri seviyelere taşıyacağınız için, açılması güç bir durumda ortaya çıkar. Çünkü tuz ruhunu döktüğünüz an su ile tepkimeye girer. Bu reaksiyon suyun yüzeyinde gerçekleşeceği için klozet açma çalışmasında bir netice vermeyecektir. Tuz ruhu oldukça müessir bir kimyasaldır. Tuvalet tıkanması yada klozet tıkanmasının bir öteki nedeni de ustaların işçilik hatalarıdır. Tuvalet borularından akacak olan suyun akış yönünü belirlemek için boruya belli bir miktarda eğim verilir.

Tıkalı Klozet Nasıl Açılır Tesisat Firması

Tuvalet tıkandı, evde wc tıkanıklığı açma yöntemlerini derhal uygulayayım demeniz çözüm üretmeyebilir. Çünkü ayrım ettiyseniz, evde wc açma şekillerinin tamamı, borunun arasında yabancı bir cisim varmış ve o cismi çıkarmaya yönelik uygulanan çözüm yöntemleridir. Bu eğim yardımıyla, su ana masraf borusuna doğru akar. Bazı tesisatçılar, dalgınlıkla yada bilmediklerinden boruya eğim vermezler yahut ters eğim verirler. Bu konum wc tıkanıklığının sürekle meydana gelmesine sebep olur. Birçok şey ile kimyasal tepkimeye girmektedir. Ancak kuvvetli aşındırıcı özelliğe sahiptir.

Bu sebeple verdiği zarar da daha çok olmaktadır. Klozet, naturel kalıntılar kararı ve ya muhtelif maddeler kararı tıkandıysa yapı market yahut muhtelif büyük marketlerde bulabileceğiniz kimyasal klozet açıcılar yardımıyla tıkanmış klozeti açabilirsiniz. Kimyasal açıcı; wc kağıdı, çocuk bezi, hijyenik ped yahut sigara izmaritini eriterek klozetin açılmasını sağlayabilir. Kimyasal açıcıyı kullanırken kesinlikle belirtilen talimatlara nazaran hareket etmenizi öneri ediyoruz. Tuvalet tıkanıklıkları en yersiz zamanlarda başına gelir. Neyse ki, tesisatçıya para ödemeden birçok tıkanıklığı kendin giderebilirsin.

Tıkalı Klozet Nasıl Açılır Firması

Tuvalet tıkanıklıklarının çoğu; iyi bir wc pompası yada karbonat, sirke ve sıcak su ile meydana getirilen ev yapımı karışımlarla giderilebilir. Klozet tıkanıklıklarının akla gelen ilk sebebi tuvaletlere atılan peçete, ped benzer biçimde suda erimesi zor malzemelerdir. Ancak klozet tıkanıklığına sebep olan ve kişilere klozet tıkanması iyi mi açılır sorusunu sorduran birçok sebep bulunmaktadır. Bu sebepleri şöyle sıralamak mümkündür. Daha derinlerdeki tıkanıklıklar için, lavabo açma telini deneyebilir yada kaygan/kuru elektrikli süpürge kullanabilirsin.

Klozetler yanlış kullanım yahut gerektiğinden azca meydana getirilen temizlikten kaynaklı tıkanabilir. Tıkalı Klozet Nasıl Açılır En oldukça rastlanan klozet tıkanması nedenlerini; gerektiğinden oldukça kullanılan wc kâğıtlarının klozet içerisine atılması, atılması yanlış olan ped ve bebek bezleri, yanlışlıkla kovadan düşen toz bezleri, oyuncaklar, kaygan mendil, tarakta kalan saç yumakları olarak söyleyebiliriz.

Klozetin tesisatçıya ulaşılamayacak bir zamanda tıkanması durumlarında ne yazık ki kendi imkânlarımızla problemi gidermeye çalışırız. Maalesef evde yapılması ihtiyaç duyulan en bunaltan işlemlerden biri diyebiliriz. Tıkalı Klozet Nasıl Açılır? ve tıkanan klozet iyi mi açılır ? Sorusunu bir kaç yöntemle cevaplayalım. Temizlenen tuvaletler 1 gece bekletilmesi gerektiğinden banyo yahut tuvaleti kullanıma kapatın ve solumamaya itina gösterin.

02.02.2022
23
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara