Tıkalı Pimaş Boru Açma

Tıkalı Pimaş Boru Açma

Tıkalı Pimaş Boru Açma Genel olarak problemler iyi halde döşenmediği için oluşur, her tesisat için sıkıntı olma ihtimali maalesef vardır. Burada yaşanabilecek tıkanıklık vb. sıkıntı, hem sağlıkla alakalı pek oldukça probleme neden olur aynı zamanda muhtemel bir su baskını tehlikesi vardır. Pimaş hattı; hela borusu, lavabo borusu veya banyodaki masraf borusundan kanalizasyona giden boru hattıdır. Pimaşlarda olup biten tıkanıklıklar derhal derhal her evde karşılaşılan bir durumdur.

Mutfak, hela ve banyoda bulunan lavabo giderlerinde rahat ve sıkıntılı tıkanmalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu şeklinde durumlarda ilk önce evde naturel tıkanıklık açma yöntemlerini deneyebilirsiniz. Doğal tıkanıklık açma şekilleri ile alakalı ayrıntılı bilgiyi internet sitemizdeki yazılarımızda bulabilirsiniz. Doğal tıkalı boru açma şekilleri, doğal nedenlere bağlı olup biten tıkanmaları açmanıza destek olabilir. Fakat birtakım tıkanıklıklar daha ileri seviyeye ulaştığından ötürü naturel tıkalı boru açma şekilleri tesir edemez.

Bu şeklinde durumlarda masraf açıcı kimyasallar kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu boru hattı vakit arasında muhtelif sebepler sebebiyle tıkanabilir. Lavabo ve hela şeklinde yerlerde tıkanıklık sorunları oluştuğu vakit kişilerin aklına evvela lavabo iyi mi açılır sorusu gelmektedir. Ev hanımlarının korkunç rüyası haline gelen lavabo tıkanıklığı pek oldukça değişik metot ile açılabilmektedir.

Tıkalı Pimaş Boru Açma

Tıkalı Pimaş Boru Açma

Tıkalı Pimaş Boru Açma İstanbul

Bu yöntemler şirketten şirkete değişmektedir. Bu nedenle kişilerin lavabo tıkanıklığı problemi yaşamış olduğu vakit iyi bir şirket araştırması yapması gerekmektedir. Tıkanıklığın boruların başlangıç kısımlarında olduğu durumlarda pompa ile kısa müddette borulardaki tıkanıklığı açabilirsiniz. Hemen derhal her evde bulunan lavabo pompaları ile tıkanıklık açmak için pompanın havasının lavabo giderine tam olarak aktarılması gerekir. Pompa lavabo giderine sabitlenmeli ve kenarlardan hava çıkışı olmamalıdır.

Bu sayede aşağı yukarı uygulayacağınız basınç, borulara aktarılacak ve tıkanıklığa neden olan cisimler pompaya gelecektir. Gerek kullanım hatası, gerekse tesisat problemleri sebebiyle tıkanan pimaşları açmak için değişik pimaş tıkanıklık açma şekilleri denenebilir. Pimaş boru açma kimyasalı her tıkanıklık için çözüm değildir. Bu kimyasallar kullanılırken ne olursa olsun dikkatli olmanız gerekir.

Pimaş boru açma ilacı veya masraf açıcı kimyasallar insan sağlığını ve tesisat sisteminin sağlamlığını negatif yönde etkilediği için Firmamız olarak kullanılmasını önermiyoruz. Her türlü tıkanmayı en kuvvetli lavabo açıcı, masraf açıcı asit çözemez. Profesyonel yardımcı almak hem sağlığınız aynı zamanda tesisat borularının sağlamlığı için faydanıza olacaktır. Bazı tıkanıklıklar ancak ustalaşmış yardımcı alarak açılabilir.

Tıkalı Pimaş Boru Açma Firması

Tıkalı boru açma teli, tıkanıklık açma pompası, naturel tıkanıklık açma yöntemlerini denedikten sonrasında pimaş ve masraf tıkanıklığı açılmıyorsa, tesisat şirketi ile iletişime geçmeniz gerekir. Bazı tıkanmalar en kuvvetli lavabo açıcı kullanılsa bile açılmayabilir. Öncelikle astım, bronşit, teneffüs sıkıntısı, alerji, koah şeklinde hastalığı bulunanların bu ürünleri mutlaka kullanmaması gerekir. Hatta bu mamüllerin kullanıldığı ortamda olması bile dirimsel risk oluşturabilir. Doğal yollarla pimaş tıkanıklığı açmak isteyenler sirke ve karbonat ikilisini kullanabilirler. Bunun için yapmanız ihtiyaç duyulan sirke ve karbonatı karıştırıp gidere dökmektir. Yaklaşık otuz dakika kadar bekledikten sonrasında bol miktarda su dökün.

Gider açmada fazlaca müessir olan sirke ve karbonat karışımı tıkanıklığa neden olan maddelerin çözünmesini sağlayarak giderden kolayca akmalarına yarar. Ayrıca çocuklardan uzak tutulması, evde çocuk, bebek ve yaşlı varken kullanılmaması gerekir. Tüm bu tedbirler alındıktan sonrasında aşağıdaki işlemler sırası ile uygulanabilir. Özellikle kalıplaşmış tıkanmalar, betonlaşmış ve sert tabakaları pimaşlardan kanalizasyon sistemine göndermek için teknolojik cihazlar gereklidir. Kimyasal masraf açıcılar yumuşak olan birikintileri açabilir. Sert tabakalara tesir edemez. Toz veya sıvı gibi olan masraf açıcı kimyasallarla pimaş tıkanıklıkları açılabilir. Ancak bu kimyasal maddeleri kullanmadan ilkin koruyucu önlemleri almanızda yarar vardır. Güçlü kimyasal bileşikler olan malzemeler asit özellikli ve yakıcıdırlar.

Açığa çıkan gazdan etkilenmemek için gözlük ve maske, cildinize ilişki etmesini önlemek içinse eldiven kullanmanız son aşama önemlidir. Bu durumda bir tesisat şirketi arayıp yardımcı istemeniz gerekir. Sonuç olarak pimaş tıkanıklığı açılırken tıkanıklığın bulunmuş olduğu yere nazaran değişik yöntemler denenebilir. Eğer tıkanıklık derinlerde değilse pompa, lavabo açma teli, sirke – karbonat karışımı veya kimyasal çözücüler işe yarar. Ancak tıkanıklık derinlerdeyse bu durumda kanal açma makineleri ile tıkanıklığın açılması sağlanır. Teknolojik cihazlar yardımıyla hiç bir yeri kırıp dökmeden, kirletmeden dakikalar arasında en sıkıntılı tıkanmalar için Firmamız şirketi sizlere günün her saati hizmet sunmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara