TESİSATÇI TALEP ET

Su Kaçağı | Petek Temizliği

Robotla Tıkanıklık Açma | Kombi Petek Temizliği Acil Su kaçağı ve tıkanıklık açma için %100 garantili hizmet...

Ersoylar Tesisat, İstanbul genelinde su kaçağı tespiti, tıkalı gider açma, petek temizliği ve kombi bakım tamir servisi konularında profesyonel olarak garantili hizmet vermektedir. Siz de bizleri tercih ederek su tesisatçı bulma kolaylığu ile uygun fiyat garantisini kaçırmamış olursunuz.

Tuvaletin Borusu Patladı

İçeriği Puanla

Tuvaletin Borusu Patladı evimizde veya mülkümüzde bulunan tuvalet, banyo tesisat boruları genel olarak görünmez yerlerdedir. Resimde görülen temsili tuvaletin borusu patlaması vakası ile karşılaştığınız durumlarda ilk yapmanız ihtiyaç duyulan binada tuvaletlerin kullanılmasını engellemek. Çünkü üst katlar tuvaleti kullandığında sizin banyodan veya tuvaletten dışarı çıkar. Tesisatçıya en fazlaca gereken hatta bir fazlaca vakit gece yarısı tesisatçı aranan vaziyet atık su giderinin taşması veya öteki bir deyişle lağım pisliğinin evin içerisine gelmesi durumudur.

Bu bir fazlaca ferdin hiç yaşamak istemeyeceği bir durumdur. Yaşayanların ise ivedilikle derhal çözüm bulmaları gerekir. Tuvaletin Borusu Patladı çözüm diye soran ve aranan insanların sayısı azımsanacak benzer biçimde değildir. Evlerdeki yapı sisteminin yada tesisatın güvenliği, temizliği fazlaca önemlidir. Konuya su borusundan girelim örneğin bigün banyonuzdaki su borusu patladı. Bunun size getireceği sorunları bir düşünün örneğin öncelikle eşyaların parkelerin duvarın daha da önemlisi duvardaki duvarı taşıyan çeliklerin paslanması benzer biçimde problemler ortaya çıkabilir.

Patlayan su borusu tamiri yapılmadan ilkin patlağın yerini bulmak şarttır. Tamirata girilmeden ilkin tesisatı tazyik kontrolü yapılarak hangi boruda kaçak olduğu aranır. Kaçak yeri bulunduktan sonrasında patlayan zeminin tamirine fiyat verilerek ev sahibi onayı alınıp işe başlanır. Günümüzde halen patlak boru tamiri için mahalle tesisatçısı çağırılır ve gelen tesisatçı, patlak su borusunun tam olarak yerini bilmediği için şüphelenilen alanı kırmaya başlar. Örneğin, komşunuzun banyo tavanında su damlıyor ve komşunuz bu durumu size bildirdi.

Tuvaletin Borusu Patladı

Tuvaletin Borusu Patladı

Tuvaletin Borusu Patladı Firması

Siz de bir tesisatçı bulma telaşına girdiniz ve eski usül ile patlak boru tamiri meydana getiren bir tesisatçı buldunuz. Tesisatçı patlayan su borusunun banyonuzdan bulunduğunu düşünerek banyonuzun tabanını tamamen kıracak ve minimum 3-4 günlük bir tadilat işi başlayacak. Önemli bir nokta ise, komşunuzun banyo tavanında su damlaması demek, sizin banyonuzdaki bir borunun patladığı anlamına gelmez. Yani, kalorifer tesisatınızın koridordan geçen bir borunun patlaması sonucu, su inşaat temeli içinde dolaşarak banyoda kendini gösterebilir.

Eğer patlayan pak su borusu ise sıkıntı yok derhal koşarak ilk iş olarak vanayı kapatıyoruz. Bununla alakalı yönergeleri de öteki makalelerimizden takip edebilirsiniz. Eğer patlayan su borusu atık suları taşıyan boru ise o vakit vaziyet fazlaca daha vahimdir. İlk hamle olarak tuvaleti bir cisim tıkamış mı mümkünse bunu idrak etmek gerekir. Değilse komşulardan veya başka bir sebepten mi diye düşünmeden ustalaşmış hizmet alınmalı. Çünkü Tuvaletin Borusu Patladı hal şekli araştırmak kadar süratli olmak ve seri kararlar almakta önemlidir.

Tuvaletin Borusu Patladı Ustası

Aksi taktirde vaziyet fazlaca daha kötüye gidip sizi daha zor bir durumun içerisine sokabilir. Örnek vermek gerekirse tıkanan wc borusu açılmak istenirken yanlış bir müdahale ile giderin yeniden taşmasına veya alt kat komşunuzun evinden çıkmasına niçin olabilirsiniz. Yada yapacağınız ters bir müdahale ile beraber masraf borusu asla ummadığınız halde kırılabilir. Ve doğal olarak zaman içinde yayılan fena koku bütün eve ve apartmana yayılır. Tuvaletin Borusu Patladı patladı çözüm arıyorum diyorsanız en mantıklısı bu işlerle uğraşan ustalaşmış firmalardan yardım almak.

Boru patlağı sorunlarının çözümü çokta zor değildir. İlk ilkin kıl tüy ve tıkayıcı maddelerin boruya girmemesi için ağzına süzgeç takılarak tıkanma vakası engellenebilir. Yüzey ve kimyasal temizleyicileri kullanırken boruya dikkat ederek erozyon sorunundan kurtulabilirsiniz. Tatile gideceğiniz zamanlarda su vananızı kapatarak komşunuzla sorun yaşamaktan kurtulabilirsiniz. Tesisatlarınızı yılda bir defa ustaya test ettirirseniz, döşem kontrolü işiniz tamamdır.

Son olarak evinize sigortaya yaptırarak maddi sıkıntıyı halledebilirsiniz. Patlayan su borusu tamiri için şayet bizi tercih ederseniz bu muamele ancak birkaç saat arasında hallolur. Tecrübeli servis personellerimiz patlayan su borusunun yerini noktasal olarak tespit eder ve patlak su borusunu size gösterir. Servis personellerimiz patlayan su borusunu onarım etmek için sizden tasdiklama ister, siz tasdiklama verirseniz onarımı da tecrübeli ekibimiz tarafından halledilir ve bu muamele için güvence verilir.

Tuvaletin Borusu Patladı

Tuvaletin Borusu Patladı

Leave a Comment