TUVALETLER NEDEN TIKANIR

TUVALETLER NEDEN TIKANIR

TUVALETLER NEDEN TIKANIR? Dibe ulaşmak yerine parlamaya ve yeniden yüzeye çıkmaya çalışan bir şeye sahip olmak iyi değil. Bu durumda sifona tekrar basmayın ve su seviyesinin düşmesini bekleyin. En iyi çözüm, problamaya doğrudan müdahale etmek ve onu kökten çıkarmak için bir açıcı pompa kullanmaktır. Lavabo açısı çalışmıyorsa ve klozet hala tıkalıysa yardım isteme zamanı. Tıkanan tuvaletler hijyenik değildir ve komşularınız için tehlike oluşturur.

TUVALETLER NEDEN TIKANIR

Tuvaletin tıkanma tehlikesi. Taşan tuvaletler ayrıca zemine zarar verebilir ve evin diğer bölümlerine veya binanın diğer katlarına sızabilir. En kötü durumda, bu zarardan mali olarak da siz sorumlusunuz.
Genelde tıkanmış bir tuvalet çevre kirliliğine ve kokuya neden olabilir. Temizlemek için hızlı hareket ederler. Zamanında profesyonel müdahale ve bakım sizi olası olumsuz olaylardan ve hasarlardan koruyacaktır.

Tuvaletler neden taşar sorusunun cevabı yukarıdaki bilgiler kullanılarak açıklanabilir. Kanalizasyon borusunun çapı, konunun başında yapılan kanalizasyon hesabına göre belirlenir.
binalarda kullanılan boruların çapı genellikle 150 milimetre olarak hesaplanmaktadır. Binanın dışındaki borunun çapı, bölgedeki bina ve daire sayısına bağlıdır.

Ancak ortalama olarak 200 mm çapından başlayan birçok yerde borular kullanılmaktadır. Yoğun nüfuslu bölgelerde
borunun çapı artar. Kollektör olarak adlandırılan, birçok kanalizasyon borusunun birleştiği yeri temsil eden toplama borusunun çapı büyüktür.

TUVALETLER NEDEN TIKANIR SORUNU

Tıkalı bir kanalizasyon borusu tuvalet alanında taşmaya neden oldu. Bunun nedeni, tıkanıklığın tanınmaması ve giderilmemesidir.
tıkanması, binanın kanalizasyonunu tahliye eden bir kanalizasyon borusunda veya bina içindeki bir boruda olabilir. Her iki durumda da tıkanıklığın tam yeri bulunmalı ve zaman kaybetmeden tıkanıklık giderilmelidir.

Tıkanıklık Açma

Birçok binanın kanalizasyon boruları birbirine bağlı. Aslında en sağlıklısı tuvalet, banyo ve mutfak alanlarındaki tesisatı tek tek sistematize etmektir.
Mutfak ve banyo veya tuvalet boruları doğrudan bağlantılı ise tıkanma sorunları her zaman ortaya çıkar. Maalesef eski binalarda bu durum var.

Tuvalet tıkalıysa, önce tıkanmış tuvaleti temizlemek için kullanabileceğiniz birkaç yöntem vardır. Ancak tıkanıklığı 50 santimetre veya 1 metreye kadar derinlikte kaldırabilirsiniz. Daha derindeki tıkanıklıkları gidermek profesyonel bir tesisatçının işidir.

TUVALETLER NEDEN TIKANIR ÇÖZÜMÜ

Tuvalet pompası hem Türk hem de Avrupa tuvaletlerinde oluşan tıkanmaları gidermek için kullanılabilir. Pompanın etkin kullanımı için her iki tip tuvalet gideri de bir miktar su içermelidir. Burada yapacağımız işlem, vakum etkisidir. Pompayı güçlü bir şekilde gidere bastırın, birkaç saniye bekletip çekin. Bu şekilde derinde olmayan cisimler yukarıya çıkacaktır. Daha sonra bu cisimleri çıkarıp almalısınız.

En çok kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Bir pompa ile giderilemeyen tıkanıklıkları gidermek için kullanılır. Asılı teli düğümden çıkarın. Sabit kancalı uzun bir tel alacaksınız. Kancayı tuvalete yerleştirin ve ileri geri hareket ettirin. Diğer bir seçenek de askı telini tamamen açmaktır.

Telin ucuna bir bez bağlayın. Gidere doğru yerleştirin ve ileri geri hareket ettirin. Her iki durumda da tıkanıklığı gidermek için yıkayın.
Kimyasallar kullanılarak başka bir drenaj yöntemi elde edilir. Piyasada bulunan domuz eti gibi kimyasalları kullanarak tıkanıklığı giderebilirsiniz.Diğer bir kimyasal ise karbürdür. Ancak karbür kullanımı tehlikelidir. Bazı önlemler almanız gerekiyor.

TUVALETLER NEDEN TIKANIR SEBEPLERİ

Bu tür kimyasalları ürün etiketinde belirtilen miktarda atık alanına atın. Bir süre bekledikten sonra yaklaşık 2 litre kaynar su ekleyin. Tıkanıklık giderilene kadar işleme devam edin. Ancak birkaç denemeden sonra tıkanıklık geçmezse, sorun daha da kötüdür. Ardından, profesyonel yardım almanız gerekir.
İstanbul tuvalet işletmecisi ERSOYLAR Tesisat, tuvaletleri neden su basıyor sorusunu yanıtlıyor. Evde kullandığınız şekilde engellerden kurtulamıyorsanız bizi arayarak sorunu en kısa sürede giderebilirsiniz.

Kalorifer Tesisatı Nasıl Temizlenir

İlk olarak, engelin tam yerini tam olarak belirlemek için robot kamera gibi ücretsiz olarak kullanılabilen bir cihaz kullanın. Ardından, tıkanmaya neden olan nesnenin türüne bağlı olarak güçlü bir makineye müdahale edin.
Sert bir nesne sıkışırsa, nesneyi parçalamak için bir parçalayıcı kullanın. Ardından tahliye borusunu basınçlı suyla yıkayın.

Bu sayede yüzeye yapışan kalıntı maddeler de temizlenir. Tuvalet tıkanıklıkları genellikle borulara atılmaması gereken nesnelerden kaynaklanır. Lavabo ve klozet gibi gider oluşturan kanalizasyonlar çeşitli nedenlerle tıkanabilir. Bu çok hoş olmayan görüntülere yol açabilir. Ek olarak, düzenli olarak açılan ve drenajı destekleyen kanalizasyon sistemleriyle tıkanan menholler sorunu daha da kötüleştirebilir. Bu nedenle klozet açıklığı, gider ve kanalizasyon sistemi arasındaki bağlantıdan dolayı işletme için çok önemlidir. Ayrıca birçok yanlış kullanım tuvalet giderlerini tıkayabilir.

TUVALETLER NEDEN TIKANIR ERSOYLAR TESİSAT

Kabızlığa tuvalet kağıdının klozete atılması veya çözünmeyen bir nesnenin gidere atılması neden olabilir. Hatta uzmanlar kağıt kullanırken tuvalete atmamanızı tavsiye ediyor. Klozete atılan yabancı cisimler ilk başta iyidir, ancak zamanla belirli yerlerde birikirse tıkanmaya neden olabilir. Tuvaleti tıkamanın bir başka nedeni de bulaşıktır. Lavabonun tıkanmaması için tahliye borusuna dökülmeyen artıklar sonunda sifonla klozete girer ve zamanla bu artık klozetin tahliye borusunu tıkayabilir.

Doğalgaz Kalorifer Tesisatı Kaçak Bulma

Bu nedenle tıkanmış bir tuvalet ile uğraşmayanlar, tıkanmış bir tuvalet gideri sonucu tuvalet gideri ile uğraşmak zorunda kalabilirler. Bu nedenle, harcamaların sağlıklı kullanılması için atıkların bertaraf edilmesi en doğru karardır. Tuvaleti tıkamanın bir başka nedeni de uygun olmayan boruların kullanılmasıdır. Tuvalet giderleri için kullanılan zayıf, dar ve yanlış kablolanmış tesisatlar zamanla giderleri tıkayabilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara