TESİSATÇI TALEP ET

Su Kaçağı | Petek Temizliği

Robotla Tıkanıklık Açma | Kombi Petek Temizliği Acil Su kaçağı ve tıkanıklık açma için %100 garantili hizmet...

Ersoylar Tesisat, İstanbul genelinde su kaçağı tespiti, tıkalı gider açma, petek temizliği ve kombi bakım tamir servisi konularında profesyonel olarak garantili hizmet vermektedir. Siz de bizleri tercih ederek su tesisatçı bulma kolaylığu ile uygun fiyat garantisini kaçırmamış olursunuz.

Tuvaletten Su Gitmiyor

İçeriği Puanla

Tuvalet tıkanıklığına evde çözüm şekilleri bulunmaktadır. Ancak bu çözüm şekilleri bir çok vakit işe yaramamaktadır. Çünkü wc tıkanıklığının sebebine bağlı olarak tıkanıklık açma emek harcaması yapılmalıdır. Oysa evde uygulanan çözüm şekilleri wc borusunda yabancı bir cisim varmış şeklinde müdahale edilir. Tuvalet tıkanıklığının oldukca azca bir kısmını yabancı cisimden kaynaklanmaktadır. Durum bu şekilde olunca, wc tıkanıklığına evde çözüm şekilleri çoğu zaman nötr olmaktadır.Elbise askısı yada tel ile meydana getirilen bu çalışmada, tuvaletin tıkanmasına sebep olan cisim çekip çıkarılır. Elbise askısı düzetilir ve ucu kanca haline getirilir. Telin kancalı bölümü tuvaletin yada klozetin içerisine sokulur. Telin uzunluğunun yettiği kadar wcye sokulduktan sonra, yavaşça çekilir. Burada telin uzunluğu önemlidir. Çünkü tıkanıklığa sebep olan cisim, telin boyuna bakılırsa daha derindeyse uygulayacağınız bu metot işe yaramayacaktır.şekillerinden en zararsız ve organik olanı kuşkusuz karbonat ve sirke yöntemidir. Sirke, karbonat ile tepkimeye girer. Bu tepkime sayesinde, tıkanıklığa sebep olan cisim açılır.

Ancak sirke karbonat tepkimesi oldukca kuvvetli ve zarar verici bir tepki değildir. Bu sebeple tıkanıklığa sebep olan cismin rahat bir cisim olması gerekir. Sirke karbonat karışımı haftada bir iki kere kullanılmalıdır. Bu sayede, lavabo borularındaki yağın birikmesi engellenir ve lavabo kokusunu engelleyebilir.olmasının bir öteki nedeni ise, pimaş borusunda eğim problemi olabilir. Pimaş borusunun içerisindeki suyun huzurlu akması ve bununla beraber atıkları taşıması için boruya belli bir miktarda eğim verilir. Bu eğim ülkü ölçülerin altında olursa, suyun akışı yavaş olur ve atıkları taşımaz. Bu durumda sık sık tıkanıklık vakası yaşanmasına sebep olur.

Su Gideri Nasıl Açılır ?

Tuvaletteki suyun yavaş gitmesi yada tuvaletten su gitmiyorsa tıkanıklık problemi ile yüz yüze olduğunuzu bilmelisiniz. Yukarıda da belirttiğimiz şeklinde hela tıkanıklığına evde çözüm şekilleri bulunmaktadır. Ancak bu çözüm şekilleri rahat tıkanıklıklarda işe yarayan yöntemlerdir. Tuvalet tıkanıklığına evde çözüm şekilleri uygulamanıza karşın tıkanıklık açılmadıysa ve hela tıkandı ne yapmalıyım? Diye düşünüyorsanız, Protesisat sorununuz ustalaşmış çözüm şekilleri ile giderebilir. Protesisat, tuvaletteki suyun yavaş gitmesi ve tuvaletten su gitmiyor şeklinde sorunların çözümü için, ilk önce probleminin kaynağını tespit eden bir firmadır. Çünkü hela tıkanıklığının nedeninin bilinmesi oldukca önemlidir. Tuvaletin tıkanmasına sebep olan sıkıntı tespit edilmezse, tıkanıklığı açmak için yapılacak olan müdahaleler de nötr kalacaktır.Firmamız, probleminin kaynağını belirlemek için ilk önce kameralı görüntüleme aleti kullanmaktadır. Kameralı görüntüleme aletinin yardımı ile pimaş borusunun içi görülür ve detaylı olarak incelenir. Elde edilen sahneler ışığında, tıkanıklığın niçin meydana geldiği belirlenir. Yabancı bir cisimden olup biten tıkanıklık laf konusuysa cismin türü belirlenir. Parçalanabilir ve parçalanmayan cisimler bulunur. Parçalanabilir cisimler için robot cihazın ucuna hususi bir aparat takılır. Bu aparat robot cihazın yayının ucuna takıldığı için, tıkanıklığa sebep olan cisim kanal açma makinesiyle parçalanıp küçük parçalara ayrılır. Tıkanıklığa sebep olan cisim parçalanmayacak türde bir cisimse, robot cihazın ucuna değişik bir aparat takılır ve bu aparat yardımıyla o cisim çekip boru içerisinden çıkarılır.Tuvalet tıkanıklığı birçok bireyin yaşamış olduğu sorunların başlangıcında geliyor. Bu problemi gidermek için hususi metotlar mevcuttur. Evdeki yöntemler ile tesisattaki tıkanıklık giderilebileceği şeklinde ustalaşmış yardımcı alınarak da sıkıntı çözüme kavuşturulabilir. Siz de hela tıkandı su gitmiyor sorununu yaşıyorsanız bahsedeceğimiz yöntemlerden yararlanabilirsiniz. Bu yöntemlerden ilki kıyafet askısı ile hela tıkanıklığı gidermedir. Elbise askısı tel haline getirilerek tıkanıklık giderilebilir. Bir öteki metot ise karbonat ile tıkanıklığın giderilmesidir. Karbonat ve bir ekip malzemeler ile karışım hazırlayabilirsiniz. Bu karışımı wcye döktüğünüztakdirde tıkanıklık giderilebilir. Başka bir metot ise hususi cihazlar ile tıkanıklık açılmasıdır.

Bu da ustalaşmış ekibimiz tarafınca sizlere sunulan bir öteki tıkanıklık açma şeklidir.Elbise askısı her evde bulunan bir eşyadır. Bu eşya hela açma için kullanılabilir. Fakat plastik askılar ile hela tıkanıklığı açılamaz. Metal ve ince olan askılar ile sadece tuvaleti açabilirsiniz. İnce metal askınızı uzun bir tel haline getirmeniz gerekiyor. Bu tel haline getirilmiş askının en uç kısmını da çengel şeklini alacak biçimde kıvırın. Oluşturduğunuz bu alet ile artık hela tıkanıklığını açabilirsiniz. Tuvalet deliğinden bu alet ile ileri geri yapın. Eğer burada bir bölgede tıkanıklığa niçin olan yabancı madde var ise tel ileri geri hareket etmeyecektir. Tıkanıklığa niçin olan yabancı maddeyi tesisattan uzaklaştırarak tıkanıklığı yok edebilirsiniz.Karbonat ve sirke karışımı da iyi bir tıkanıklık gidericidir. Eğer siz de tıkanıklığı kökten halletmek istiyorsanız bu yöntemden faydalanabilirsiniz. Tuvalette birikmiş kâğıtlar, plastikler ve değişik yabancı maddeler zaman içinde sertleşir. Tesisat arasında birikir. Askı ile ileri geri meydana getirilen harekette her yabancı madde hareket ettirilemez. Sirke ve karbonat karışımı 1 gün kadar bekletildikten sonrasında wcye dökülürse bütün bu yabancı maddeleri eritecektir.Eğer siz de hela tıkandı su gitmiyor diyorsanız ve bütün bu şekilleri denediğiniz şekilde tuvaletinizden ehil performansı alamıyorsanız firmamızı tercih edebilirsiniz. Firmamızın etken şekilleri ve hususi robotlu cihazları ile tıkanıklıklar dakikalar arasında gideriliyor. Bu sayede huzurlu bir soluk almanız ve sıhhatli tesisata kavuşmanız olası kılınıyor. Daha ayrıntılı malumat için derhal arayın.

Su kaçağına bakan servis

Pis Su Gideri Açmanın En Ucuz Yolu

Pis su gideri tıkanıklığı insanoğlu için katlanılması zor bir durumdur. Özellikle etrafa yaymış olduğu koku insanları oldukca rahatsız eden bir konum oluşturmaktadır. Tuvalet tıkanıklığında uygulanması ihtiyaç duyulan en basit ve zahmetsiz metot nedir? diye sormuş olacaktır olursanız yanıt olarak tıkanıklık açıcı cihazlar diyebiliriz.Kameralı bilgisayarlar, kirli su giderinin içerisini görüntüleme imkanı elde eden gelişmiş robot teknolojisidir. Boru içini yayınlayan teknolojik robotlar vesilesiyle, tıkalı olan borular kati olarak açılmakta ve uzun zaman bu sorunlarla alakalı geri dönüş yaşanmamaktadır. Teknolojik robotlara başvurmadan öncesindenindede tesisatçılardan yada nalburdan temin edilebilecek kanal açma teliyle tıkanıklık giderilmeye çalışılır. Tel yada pompa desteği ile açılamayan tıkanıklıklar için kimyasal kanal açma tozları ile tıkanıklık giderilmeye çalışılır. Bu iki yöntemde ara sıra etken olabileceği şeklinde, istenmeyen olayların oluşmasına sebep olabilmektedir. Örneğin kanal açma teliyle bilinçsiz bir biçimde borunun fazla zorlanması niteliğinde borularda ayrım edilmeyen hasarlar doğar ve bu delinmeler sebebiyle vakit içerisinde, alt kata su kaçırması problemi yaşanabilmektedir. Aynı konum kimyasal maddelerin aşırı kullanması cevabında yaşanabilmekte ve borularda delinmeler, aşınmalar görülebilmektedir.tıkanıklığı sorunlarıyla uğraşmamak için tek seferde hela tıkanıklığı problemininin kökten halledilebilmesi için uzmanlar tarafınca tavsiye edilen en etken yol; görüntülü kanal açma makineleridir. Atık su kanallarındaki imaj ve koku, insanları oldukca rahatsız eder, bu şekilde bir durumla yüz yüze kalmak, kimsenin tercih etmiş olduğu bir konum değildir. Bu sebeplerden ötürü teknolojik robotlar insanlara tavsiye edilen en etken yöntemlerdendir. Robotla masraf açma şekilleri vesilesiyle sıkıntı kati olarak halledilmekte ve tekrar yaşanmaması için lüzumlu önlemler hem uzman takım tarafınca, hemde bilgili kullanıcılar tarafınca alınmaktadır. Tuvalet tıkanmasına çözüm üreten firmamızı tercih edin, ellerinde aygıt bulunmayan ve hela gideri tıkanıklığını açabTuvalet tıkanıklığının iki aşaması vardır. Tuvalet tıkanmaya başladığında tuvaletten su yavaş gidiyor problemi meydana gelir. Tuvalet tıkanıklığı, wcye atılan yabancı bir cisim tarafınca meydana gelirse, bu yabancı cisimler azar azar birikir.

Cisimler borunun önünü tıkamadan ilkin borunun çapını daraltır. Borunun çapı daralınca tuvaletteki suyun yavaş gitmesine sebep olur. Bu konum tıkanıklığın başladığı anlamana gelir. Tuvaletin içerisindeki yabancı cisim borunun önünü tamamen tıkarsa, tuvaletten su gitmiyor problemi meydana gelir.ildiğini söyleyen ustalara tuvaletinizi emanet etmeyin.Alaturka hela tıkanması ile klozet tıkanması içinde bir ayrım bulunmamaktadır. Tuvalet tıkanıklığında etken olan tüm sebepler klozet tıkanmasına da sebep olmaktadır. Evinizde hela yada klozet tıkanması meydana geldiyse birkaç çözüm yöntemi bulunmaktadır. Ancak bu çözüm şekillerinin işe yaraması için tıkanıklık, yabancı bir cisim tarafınca meydana gelmelidir. Yani pimaş borusunun eğim sorunundan ötürü yahut lavabo açıcı kullanımından ötürü olup biten tıkanmalarda işe yaramayacaktır. İkinci olarak, alaturka hela tıkanıklığına sebep olan cismin tuvaletin giriş bölümüne yakın olması gerekir. Tıkanıklığa sebep olan cismin tuvaletin girişine yakın olup olmadığını algılamak için wcye bir miktar su dökün, tuvaletin arasında su birikiyorsa ve kısa müddette bu gerçekleşiyorsa tıkanıklığa sebep olan cisim yakın bir noktadır.Alaturka hela tıkandı ne yapmalıyım diye düşünüyorsanız, deneyeceğiniz ilk metot pompa kullanmaktır. Pompa kullanırken alaturka hela için müsait olanını seçmelisiniz. Çünkü klozet için değişik pompalar kullanılır. Tuvalet tıkanıklığına evde çözüm şekillerinden bir öteki ise kıyafet askısı yada tel olabilir. Elbise askısını düzleştirdikten sonrasında ucunu kanca şekline getirin. Kancalı tarafı hela deliğinden içeri sokunuz. Telin boyunun yettiği kadar içeri soktuktan sonrasında teli yavaşça çekin. Şansınız var ise, tıkanıklığa sebep olan cisim kancaya takılacaktır ve cismi çıkarmış olursunuz. Tuvalet tıkanıklığına evde çözüm şekillerinden biri de lavabo açıcı olabilir. Lavabo açıcı klozeti açar mı? Diye düşünüyor olabilirsiniz. Evet, açabilir sadece tıkanıklığa sebep olan yabancı cismin doğal olması gerekir. Organik cisimler lavabo açıcı tarafınca parçalanır yahut erir ve tıkanıklık açılır. Ancak lavabo açıcı kullanmak son aşama tehlikelidir. Size zarar vermesi haricinde pimaş borularına da ciddi zararlar vermektedir.Tuvaletten su gitmiyor olması tıkanıklığın olduğu anlamına gelir. Ancak her tıkanıklık türü aynı değildir. Tıkanıklığın niçin kaynaklandığı bulunması gerekir. Protesisat, hela tıkanması yada klozet tıkanmasında kameralı görüntüleme aleti kullanmaktadır. Kameralı görüntüleme aleti ile tıkanmış tuvaletin içerisindeki problemi tespit etmektedir. Tıkalı hela açma çalışmasında, tıkanıklık yabancı bir cisimden kaynaklanıyorsa kameralı görüntüleme aleti ile cisim, hela borusunun içerisinden çıkarılır ve tıkanıklık açılır. Ancak birtakım hela tıkanıklığı çeşitleri vardır ki pimaş borusunun eğiminden doğar ve bu konum sık sık tıkanıklık yaşanmasına sebep olur. Bu tür hela tıkanmasında kanal açma makinesinin kullanılması anlam ifade etmeyen olur. Çünkü hela tıkanması bir cisim tarafınca meydana gelse de bu cismin boru arasında durmasının sebebi, pimaş borusunun kifayetsiz eğimi olabilir.

Leave a Comment