Uzman Teknik Ekipler ile Petek Temizleme

Uzman Teknik Ekipler ile Petek Temizleme
İçeriği Puanla

Uzman Teknik Ekipler ile Petek Temizleme işlemi için tek yapmanız gereken Ersoylar Tesisat firmamızı arayarak randevu almak, randevu oluşturduğunuz zaman gün içerisinde Uzman Teknik Ekibimiz sizlerin ev, iş veya ofis nerede olursanız olun petek temizliğinizi aynı gün hallediyor ve bu sayede verimli petek kullanımına başlayabiliyorsunuz.

Uzman Teknik Ekipler ile Petek Temizleme Hizmeti

Kış aylarının gelmesiyle beraber bastıran soğuklara karşı evlerimizde sıcacık oturmamıza yarayan tesisatın ismi kalorifer tesisatıdır. Kalorifer tesisatları, kalorifer kazanı, kalorifer boruları ve kalorifer peteklerinden oluşmaktadır. Kalorifer tesisatında temel mantık döşem içine pompalanan suyun kalorifer kazanı vesilesiyle ısıtılması ve ısıtılan bu suyun kalorifer boruları vesilesiyle evlerdeki odalarda bulunan kalorifer peteklerin aktarılmasıdır. Burada amaç, evin bütün odalarında bulunan peteklerin ısıtılması ve bu sayede de evin tamamının muayyen bir ısıda tutulmasıdır. Dolayısıyla kalorifer tesisatının temelinde döşem içinde dolanan su yatmaktadır.

Kalorifer tesisatını meydana getiren kalorifer kazanı, kalorifer boruları ve kalorifer peteklerinin tüm bunlar metal malzemeden yapılmaktadır. Çünkü metal malzemenin ısıyı transfer özelliği daha fazladır. Bu nedenle de kalorifer tesisatlarında metal araç-gereç kullanılmaktadır. Kalorifer tesisatında metal araç-gereç kullanılması ise birtakım sıkıntılar ortaya çıkarabilmektedir. Çünkü söylediğimiz benzer biçimde kalorifer tesisatının temelinde döşem içindeki borular ve petekler içinde sıcak suyun dolaşması yatmaktadır. Bu nedenle de metal araç-gereç içinde dolaşan su, vakit içinde paslanmalara sebep olabilmektedir.

Uzman Teknik Ekipler ile Petek Temizleme Firması

Kalorifer tesisatını gerçekleştiren borular yada da peteklerde herhangi bir paslanma olması niteliğinde ise tıkanma problemi ile karşılaşılacaktır. Kalorifer tesisatında meydana gelecek bir tıkanma niteliğinde ise ev içinde oldukca ciddi sıcaklık kaybı meydana gelecektir. Bazı durumlarda ev içinde sıcaklık kaybı olmasın diye kalorifer tesisatının derecesi artırılmaktadır. Ancak bu durumda da aynı ısıya yetişebilmek için normalden iki kat daha çok bir ücret ödemek gerekecektir. Kalorifer tesisatında meydana gelecek tıkanıklıklar en oldukca kalorifer peteklerinde oluşmaktadır. Çünkü kalorifer petekleri kalorifer tesisatının nihai noktasıdır. Yani bütün kalorifer tesisatını dolaşan sıcak su son olarak buraya gelmekte ve burada kalmaktadır. Bu nedenle de paslanma problemi en oldukca kalorifer peteklerinde ortaya çıkmaktadır.

Kalorifer peteklerinde paslanma problemi yaşamamak için bu peteklerin bakımlarının minimum iki yılda bir yapılması gerekmektedir. Çünkü bu sayede petekler içinde herhangi bir paslanma meydana gelmeden vakaya müdahale edilmektedir. Her sorunda olduğu benzer biçimde burada da erken müdahale çok işe yaramakta ve kalorifer peteklerinin bakımlarını tertipli bir biçimde yaptıranların peteklerinde paslanma problemi ile karşı karşıya gelme ihtimalleri ortadan kalkmaktadır. Kalorifer peteklerinin bakımının tertipli olarak yaptırılmaması niteliğinde ise bu peteklerde zaman içinde tıkanmalar olacaktır. Bu benzer biçimde bir durumda da petek temizleme mevzusunda uzman olan firmalardan yardım katılımı mevzusu gündeme gelecektir. Çünkü kalorifer tesisatları son aşama kompleks yapıdadırlar. Ayrıca bu tesisatlarda oluşacak paslanmalar o şekildeki kişilerin kendi başlarına halledebilecekleri bir sıkıntı değildir. Kalorifer peteklerinde oluşan paslanmanın nerede bulunduğunu tespit edebilmek için bütün tesisatın sökülmesi hatta kalorifer peteklerinin kırılarak onların içerisine bakılması gerekecektir.

15.11.2021
286
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara