Yangın Hidrant Tesisatında Patlak Borunun Yer Tespiti

Yangın Hidrant Tesisatında Patlak Borunun Yer Tespiti

Yangın Hidrant Tesisatında Patlak Borunun Yer Tespiti konusunda bütün tecrübemizle hizmet vermekteyiz. Firmamız ilk günden beri tesisat alanında oluşan her problemde başarılı bir şekilde sonuçlar elde etmektedir. Proje çiziminde ehemmiyetli rolü olan hidrant tesisatında uzaman görüş tavsiyesinde bulunabilir ve gerekli bilgileri aktarabiliriz. Mevcutta bulunan projenin aksamaması adına gerekli kontrolleri be yapar aynı zamanda kaçak durumunda tespit ve onarımı kesin çözüme ulaştırabiliriz. Görüntülü cihaz donanımımız ile yangın hidrant tesisatlarında bulunan patlak delik, çatlak gibi sorunları en kısa sürede bularak tamiratına hiç vakit kaybetmeden başlayabiliriz.

Yangın Hidrant Tesisatında Patlak Borunun Yer Tespiti İstanbul

Yangın hidrant boruları, yangınlarda kifayetsiz su durumlarında itfaiye ekipleri tarafınca takviye edilsin diye tasarlanmış su dolu bir yangın söndürme ekipmanıdır. Şehirde çıkan yangınları söndürmek için lüzumlu olan su kütlelerini tazyikli bir halde temin etmemizi elde eden bu yangın söndürme ekipmanlarında oluşabilecek en minik bir kaçak yada sızıntı nedeni ile gereksinim olduğunda su alamayabiliriz. Yangın tesisatını uzman şirket ve kişiler tarafınca yapılması gereklidir. ilk başlarda yangın hidrant hattı için doğru bir proje çizilmelidir. Proje çalışılırken derinlik, uzunluk, alan büyüklüğü ve gereksinim durumlarda ulaşılabilecek durumda olması ihtiyaç duyulan su kesme vanaları olması gereklidir. Yangın Hidrant hatlarındaki su kaçakları ve sızıntıları genel anlamda kalitesiz araç-gereç ve işçilik kaynaklı olmaktadır. Yangın hidrant hattı su kaçağı tespitinde kullanılan cihazlar yapı içlerinde kullanılan cihazlardan daha farklıdır. Toprak ve beton altında derin mesafede kalan boruların tespiti yangın sistemi kaçaklarını bulmak için geliştirilen hususi cihazlarla yapılabilir. İşletmelerin projelerinin en mühim parçası olan yangın hidrant borularının tespitini ve onarımını icra eden en köklü firmalardan birisiyiz. Projelerin onaylanması için lüzumlu olan planlardan birisi de hidrant su boruları olması nedeni ile döşem şirketi olarak bu boruların toprağın altında var olup olmadığını veya kaçağa sebep olup olmadığının hizmetini vermekteyiz. Bazen yangın hidrant hattındaki su kaçağının tespiti günlerce sürebilir.

Şayet projeye ulaşılamıyor ise alakalı belediye yada itfaiye müdürlüğünden proje temini yapılabilir. Herhangi bir yapıda yangın çıkması niteliğinde binaya en yakın yangın hidrant hattının hortumu ile yangına müdahale edilir. İtfaiye ekipleri bölgeye ulaşıncaya kadar bu hidrant hatları yardımıyla yangının daha da büyümesinin önüne geçilebilir. Yangın hidrant hatları su kaçak tespiti yüksek teknolojik cihazlar yardımıyla günümüzde noktasal olarak tespit edilebilmektedir. Böylelikle tespit süresi kısalmakta, zamandan tutum edilmekte, arızalı kısma süratle ulaşılmaktadır. Türkiye’nin her yerine ulaşan ekibimiz yardımıyla su kaçakları anında tespit edilmektedir. Yangın hidrant su kaçak tespiti eski sistemlerle zor bir halde tespit edilir ve ek olarak maddi olarak da külfetlidir. Yangın hidrant hattı su kaçağı tespiti öteki kaçaklardan değişik cihazlar ile uygulanmaktadır. Yangın çıkması niteliğinde sokak aralarında yangın hidrant sistemlerinin bulunması yangınla mücadelede oldukça mühim bir rol oynar. Bu sistem yardımıyla pek oldukça noktaya su ulaştırabilmek mümkündür. Hidrantlar yangın sırasında gelen itfaiyelere su takviyesi yapar yada doğrudan kendi hortumu ile yangına müdahale edilir. Hidrantlara su kent suyu şebekelerinden ulaşır. Hidrant hattı çoğu zaman yer dibine meydana getirilen bir döşem sistemidir. Hidrant sistemi su kaçağı zeminin birkaç metre altında oluşabileceği için tespit aşamasında oldukça hususi cihazlar kullanılmaktadır. Yangın su borularındaki oluşabilecek herhangi bir su kaçağının tespit edilmesi için cihazların kullanılması ehil olmayabilir.

Yangın Hidrant Tesisatında Patlak Borunun Yer Tespiti Firması

Su tesisatı teknolojilerinin en gelişmiş cihazlarını kullanmak ve öteki cihazlardan da yardımcı alarak bu hattaki kaçağı saptamak oldukca zahmetli bir iştir. Dış ortamlarda kaçak bulma mevzusunda senelerdir tecrübe edinmiş olan firmamız yardımıyla, yangın hidrantlarında oluşan su kaçaklarını da tespit edebiliriz. Firmamız gerek altyapı gerek su kaçakları mevzusunda Türkiye’nin en kabul edilen eski ve köklü şirketi olmasının yanı sıra su kaçak tespit hizmetlerin sunulabilmesi için Dünya genelinde kullanılan son teknoloji ekipmanları ile siz kıymetli müşterilerimize yangın hattı su kaçağı tespiti hizmetlerini sunmaktadır. Yangın su borusundaki kaçağın yerini gören robotlu döşem ustası ile kısa müddette tespit edeceğimiz kaçak icra eden su borularını firmamız güvencesi altında onarım ettirebilirsiniz. Yangın borularında oluşan su kaçaklarının noktasal tespitleri firmamız tarafınca hat derinliği ayrım etmeksizin noktasal olarak yapılmaktadır. Yangın hatlarındaki su kaçaklarının noktasal tespiti için birbirinden değişik emek harcama prensiplerine haiz dünya pazarında su kaçakları mevzusunda laf sahibi son teknoloji birçok aygıt ve donanımlar kullanmaktayız. Yangın musluğu yada yangın hidrantlarının bakımlarının dikkatsizlik edilmemesi gerektiğine yazımızın başlangıcında değinmiştik.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Dokun Ara